top of page
DDC honlap háttér.png

A Duna Dog Center története

Kezdetek:
A Duna Dog Center álma több mint 10 évvel ezelőtt indult, amikor Czibere Cecília, az alapító, elhatározta, hogy olyan közösséget épít, ahol a kutyás és nem kutyás társadalom harmóniában élhet. A kezdeti lépéseket kutyakiképző programok és gazdiképző tanfolyamok jelentették. Emellett elindultak a suliprogramok, amelyek célja a felelős állattartás népszerűsítése volt.

Bővülés és fejlődés:
A kutyaiskola sikerei nyomán a tevékenységek hamar kibővültek. 2019-ben létrejött a Duna Dog Center Alapítvány. Az alapítvány közhasznú státuszának elnyerésével (2024) a társadalmi felelősségvállalás is központi szerepet kapott, lehetővé téve olyan programok elindítását, amelyek a közösség egészét szolgálják, mint például az állatasszisztált programok és terápiás tevékenységek.

Duna Kid Center megalakulása:
Ahogy az alapítvány tevékenységei nőttek, megszületett a Duna Kid Center, amely a gyerekek fejlesztésére és a különböző speciális igényű csoportok támogatására fókuszál. Itt a gyógypedagógia és az állatasszisztált terápia találkozik, hogy egyedülálló megoldásokat nyújtson.

A jelen:
Ma a Duna Dog Center a térség egyik vezető oktató és fejlesztő központja, amely három ágon működik:

  1. DDC Kutyaiskola: Kutyakiképzés, gazdiképzés és terápiás kutyakiképzés.

  2. Duna Kid Center: Gyerekek fejlesztése, érzékenyítő programok és állatasszisztált foglalkozások.

  3. DDC Alapítvány: Közhasznú programok, közösségi események, felelős állattartás népszerűsítése, és az autizmus spektrumon élő gyermekek támogatása.

Jövőkép:
A DDC továbbra is elkötelezett a folyamatos fejlődés mellett, hogy új módszerekkel, programokkal és szolgáltatásokkal támogassa a gyerekeket, gazdikat és kutyáikat

bottom of page